اشتراک گذاری اینترنت گوشی

اشتراک گذاری اینترنت گوشی

اشتراک گذاری اینترنت گوشی

چگونه اینترنت گوشی هوشمند خود را با دیگر دستگاه‌ها به اشتراک بگذاریم

ممکن است در موقعیتی قرار بگیرید که گوشی هوشمند تنها راه ارتباطی شما برای دسترسی به اینترنت باشد. در همین زمان با به اشتراک گذاری اینترنت موبایل می‌توانید در دستگاه‌های دیگر همچون کامپیوتر شخصی، تبلت یا یک گوشی هوشمند از اینترنت آن موبایل استفاده کنید. در ادامه شیوه مستقیم و سرراست اشتراک گذاری اینترنت موبایل در اندروید، iOS را به شما آموزش خواهیم داد.

 

ساخت وای‌فای هات‌اسپات در اندروید

در گوشی هوشمند اندرویدی خود به این مسیر بروید: :Settings > More > Wireless & networks > Tethering & portable hotspot. این مسیر ممکن است در گوشی‌های اندرویدی شرکت‌های مختلف متفاوت باشد اما به طور کلی در بخش تنظیمات وایر‌لس و شبکه‌ها می‌توانید تنظیمات مربوط به Tethering و hotspot را پیدا کنید.

smartphone wi fi hotspot 5 اشتراک گذاری اینترنت گوشی

با وارد شدن به این بخش چند گزینه مختلف مربوط به اشتراک گذاری اینترنت را مشاهده خواهید کرد. حتی اگر در یک مکان عمومی هستید می‌توانید بر روی اینترنتی که قصد به اشتراک گذاری دارید، رمز قرار دهید. با تپ بر روی Set up Wi-Fi hotspot می‌توانید نام و رمز اینترنتی که باقی دستگاه به آن وصل خواهند شد را انتخاب کنید (شبیه به شکل زیر).

در آخر نیز از قسمت منوی کشویی که از بالای صفحه گوشی به آن دسترسی دارید می توانید گزینه هات اسپات را خاموش یا روشن نمایید.

smartphone wi fi hotspot 6 اشتراک گذاری اینترنت گوشی

ایجاد وای‌فای هات‌اسپات در iOS

از این آموزش می‌توان برای ایجاد هات‌اسپات در دسته وسیعی از محصولات اپل مثل iPhone 4s، iPhone 5 و iPhone 5s، iPhone 6، iPhone 6 Plus، iPhone 6s، iPhone 6s Plus، iPhone 7، iPhone 7 Plus، iPad Pro، iPad 2، آی‌پدهای جدیدتر و حتی نسل پنجم iPod touch هم استفاده کرد.

در ابتدا به تنظیمات وارد شوید و Cellular Data Options را انتخاب کنید.

iphone01 اشتراک گذاری اینترنت گوشی

گزینه “Cellular Data Options” را انتخاب کنید.

how to set up your iphone as a wi fi mobile hotspot ios 10 tutorial 3 اشتراک گذاری اینترنت گوشی

روی گزینه “Cellular Data Network” تپ کنید. بعد به ناحیه ی Personal Hotspot بروید.

یک نام کاربری (Username) وارد کنید (شما می توانید یک APN و بعد از آن هم یک رمز عبور اضافه کنید) و بازگردید.

iphone03 اشتراک گذاری اینترنت گوشی

حال، وقتی که شما به منوی تنظیمات برمی گردید، شما تب “Personal Hotspot” را که به تازگی ظاهر شده مشاهده خواهید کرد. این را برای روشن و خاموش کردن هات اسپات موبایل و همچنین تغییر رمز عبور می توانید انتخاب کنید.

هنگامی که شما Personal Hotspot را روشن می کنید، اینگونه خواهد شد (درست همانند iOS 9).

وقتی که این ضامن را تغییر می دهید، هات اسپات موبایل روشن می شود. حال تقریبا کار را به اتمام رسانده اید! تنها مرحله ای که باقی مانده این است که به این شبکه‌ای که به تازگی ساخته اید، متصل شوید.

iphone04 اشتراک گذاری اینترنت گوشی

همچنین می توانید رمز عبور خود را تغییر دهید.

شما همچنین می توانید برای اینکه راحت تر رمز عبور خود را به یاد بیاورید، آن را تغییر دهید. تنها کار این است که بر روی فیلد رمز عبور وای فای کلیک کنید.

how to set up your iphone as a wi fi mobile hotspot ios 10 tutorial 8 اشتراک گذاری اینترنت گوشی

آیا می خواهید ببینید که این شبکه چگونه کار می کند؟

شما هم اکنون می توانید با این هات اسپات وای فای که به تازگی ایجاد کرده اید، به هر دستگاهی که وای فای آن فعال است اعم از یک دستگاه ویندوز، تبلت یا گوشی اندرویدی، دیگر گجت های iOS و یا هر دستگاه دیگری متصل شوید.

how to set up your iphone as a wi fi mobile hotspot ios 10 tutorial 9 اشتراک گذاری اینترنت گوشی

 

2 دیدگاه در “اشتراک گذاری اینترنت گوشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*