mikrotik

mikrotik 01 mikrotik

 

میکروتیک (Mikrotik) یک سیستم عامل بر پایه لینوکس است که به دلیل پایداری بسیار بالا همچنین امکان راه اندازی سریع و قیمت پایین توانسته جایگاه خود را در دنیای ارتباطات گسترش دهد که امروزه بسیاری از شرکت های بزرگ ارایه دهنده سرویس اینترنت, از این سیستم عامل بر روی سرور های خود استفاده می کنند.
شرکت MikroTik در سال ۱۹۹۵ در لتونی واقع در اروپای شرقی توسط دو دانشجو MIT آمریکا تاسیس شد. اولین محصول این شرکت سیستم عامل میکروتیک بود. همزمان با شروع استفاده از استاندارد ۸۰۲٫۱۱ در تکنولوژی وایرلس امکان استفاده از این تکنولوژی در این سیستم عامل نیز افزوده شد. یکی از اهداف این شرکت ارائه تجهیزاتی هم رده محصولات سیسکو با قیمتی بسیار پایین تر است.

سیستم عامل میکروتیک می تواند عمده نیازهای ارتباطی سازمان های بزرگ و همچنین سرویس دهندگان اینترنت را برآورده کند،از جمله امکانات میکروتیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

Dynamic Routing

Firewall

Traffic Shaping

MPLS-VPLS

HA (High Availability)

Wireless

Wireless-WDS

Layer 2-3 Tunnel

EOIP Tunnel

IPsec

PPPoE Server

Accounting

PCC

QOS

آموزشگاه نیکوپردازش با اتکا به اساتید رسمی شرکت میکروتیک اقدام به برگزاری تمامی دوره های آموزشی میکروتیک به صورت برون سازمانی و درون سازمانی و ارایه گواهینامه رسمی پس از برگزاری امتحان بین المللی در پایان هر دوره نموده است.در تمامی دوره های آموزشی میکروتیک دانشجویان با استفاده از تجهیزات میکروتیک می توانند تمامی موارد ارایه شده را به صورت عملی انجام داده و نتیجه آن را بررسی نمایند.در حقیقت دوره های آموزشی میکروتیک کاملا کاربردی و به صورت عملی تدریس خواهد شد .

دوره های آموزشی میکروتیک (mikrotik) شامل:

MTCNA – MikroTik Certified Network Associate

MTCRE – MikroTik Certified Routing Engineer

MTCWE – MikroTik Certified Wireless Engineer

MTCTCE – MikroTik Certified Traffic Control Engineer

MTCUME – MikroTik Certified User Management Engineer

MTCINE – MikroTik Certified Inter-networking Engineer