WordPress

وردپرس یک نرم‌افزاری تحت وب است و اپن سورس است ( بر پایه مجوز GPL ) که شما بوسیله آن قادر خواهید بود براحتی یک وبلاگ – فوتوبلاگ – پادکست – گالری و … بسازید.

وردپرس توسط زبان بسیار محبوب PHP نوشته شده و از قدرت MySQL برای ذخیره داده ها استفاده می کند.

وردپرس برای اولین بار در سال ۲۰۰۳ میلادی فعالیت خود را آغاز کرد و در آن زمان شاید تعداد کاربران و پیروان آن به تعداد انگشتان دست و پا نیز نمی رسیدند تا اینکه به مرور زمان تبدیل به یک سیستم برای ساخت بلاگ شد که در معرض دید میلیونها کاربر وب قرار گرفت و افراد روز به روز بیشتر به سمت آن جذب شدند.
در واقع وردپرس یک سیستم متن باز یا open source است و این بدان معناست که هزاران انسان در هر جای دنیا می توانند به راحتی با آن کار کنند و محدودیتی برای آن در وردپرس وجود ندارد و از همه مهم تر اینکه بدون پرداخت ۱ ریال می توانید از وردپرس استفاده کنید و وبسایت خود را بسازید.

وبسایت wordpress.org مرجع اصلی برای وردپرس است. شما از این سایت می توانید نسخه های بروز شده ی وردپرس را دریافت کرده، قالب و افزونه ها را به صورت کاملاً رایگان  دریافت کنید. از طرفی اگر خودتان توان خلق و ایجاد افزونه و قالبی را داشته باشید می توانید آن را در این مرجع قرار داده تا کاربران از آن استفاده کنند.

وردپرس در ابتدا فعالیت خود را به صورت یک سیستم وبلاگی آغاز کرد اما روند پیشرفت آن بسیار سریع صورت گرفت و توانست خود را به یک سیستم محتوا محور به همراه هزاران افزونه و قالب حرفه ای تبدیل کند و محدودیت های خود را تا حد زیادی برطرف کرده و همچنان نیز در صدد برطرف کردن آنها می باشد.

در حال حاضر علاوه بر استفاده ی عموم، وردپرس به سیستم قدرتمندی تبدیل شده که توسط شرکت های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از وبلاگ های معروف، رسانه های خبری، سایت های موزیک و… نیز از وردپرس برای سایت های خود بهره مند می شود.
به عنوان مثال سایت CNNو وبلاگ های مشهور مانند Mashable و TechCrunch همه با وردپرس ساخته شده اند. وبلاگ The New York Times که یک رسانه ی خبری است نمونه ای از وبلاگ های وردپرسی است.

برای آموزش وردپرس می توانید در دوره های ما شرکت نمایید.

سر فصلهای دوره:

آموزش نصب وردپرس بر روی هاست سی پنل

نصب وردپرس روی دایرکت ادمین

نصب وردپرس روی لوکال هاست

معرفی اجزای پیشخوان وردپرس

معرفی  پیشخوان وردپرس

ایجاد نوشته در وردپرس

استفاده از دسته و برچسب در وردپرس

افزودن پرونده ی چند رسانه ای در وردپرس

دیدگاه ها در وردپرس

قالب وردپرس

افزونه وردپرس

ایجاد گالری تصاویر در وردپرس

ساخت برگه ها در وردپرس

ابزارها در وردپرس

تنظیمات در وردپرس

تهیه نسخه پشتیبان در وردپرس در همیار وردپرس

ایجاد برگه یکتا در وردپرس در همیار وردپرس

بک آپ و بازگردانی در دایرکت ادمین

نام مدرس:

مهندس حسین قیدر- با بیش از ۱۰سال سابقه تدریس

تدریس تمامی سرفصل ها با بالاترین متد های روز دنیا

در پایان دوره شما قادر به طراحی هر سایتی می باشید و ما این را به شما اطمینان می دهیم.

مطمناً در پایان این دوره دیگر شما هیچ محدودیتی در ساخت سایت های دلخواهتان ندارید.